بستن پنجره

تومان

آموزش انتخاب کفش مناسب پا

در این مقاله نحوه تشخیص کفش متناسب با پا یا اصطلاحا کفش فیت پا را بیان می‌کنیم

 سایز کفش هر فرد، به معنی اندازه کفش متناسب با پای آن شخص است. در سراسر جهان، چندین سیستم برای اندازه‌گیری سایز کفش وجود دارد. اگرچه در همه سیستم‌های اندازه‌گیری سایز کفش، برای نشان‌ دادن اندازه کفش از یک عدد استفاده می‌شود، اما این سیستم‌ها از این جهت که دقیقا چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کنند و واحد اندازه‌گیری آنها چیست با هم متفاوت هستند. در برخی از سیستم‌های استانداردِ سایز کفش، عرض کفش نیز بر حسب عدد یا حروف درج می‌گردد.

در بعضی از کشورها، سیستم‌های اندازه‌گیری سایز کفش برای اقشار مختلف نیز متفاوت است. به طور مثال، استاندارد سایز کفش‌های زنانه، مردانه و کفش‌های ورزشی ممکن است متفاوت باشد.

البته عملا در هنگام خرید، تست تناسب سایز کفش انجام می‌شود ولی چنانچه تصمیم گرفتید که به صورت اینترنتی خرید کنید، پیشنهاد می‌کنیم که کفش مورد نظر خود را حتما از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر تهیه نمایید. 

بنابر تعریف استاندارد، سایز کفش برابر است با طول پا که فاصله مابین دو خط موازی عمود بر پا در دو نقطه بلندترین انگشت پا و برجسته‌­ترین قسمت پاشنه می‌باشد. اندازه پای راست و چپ ممکن است اندکی متفاوت باشند ولی هر دو لنگه کفش مربوط به یک جفت کفش همیشه هم اندازه هستند و توصیه می‌شود که هنگام خرید، کفشی هم اندازه با پای بزرگتر را انتخاب کنید.

برای اینکه کفش با سایز مناسب را بتوانین خرید کنین طبق شکل زیر اندازه گیری کرده (برای نتیجه‌ی بهتر پیشنهاد می شود این کار در پایان روز انجام گیرد) و به جدول سایزبندی هر محصول تو توضیحات ان مراجعه فرمایید.یا با پشتیبانی به شماره 77616339 تماس گرفته تا کارشناسان بتوانن راهنماییتون کنن.

 

 

احتمالا دقت کرده‌اید که با پوشیدن کفش‌هایی که از لحاظ عرض و طول متناسب با پا هستند، احساس راحت‌تری دارید. اصطلاحا به کفشی که اندازه طولی و عرضی آن متناسب با پا باشد، کفش فیتِ پا می‌گویند.

برای اینکه شما بتوانید کفشی متناسب با پای خود انتخاب کنید، باید اندازه طول و عرض کفش را بدانید. کفش متناسب با پا از ساختار عضلانی و استخوانی ساق پا و همچنین خود پا محافظت می‌کند. به همین جهت انتخاب کفش متناسب با پا یا اصطلاحا فیت پا می‌تواند سلامت پای شما را تضمین نماید.

حال در اینجا قصد داریم تا یک تصور اشتباه درباره سایز کفش را اصلاح کنیم:

تناسب کفش نه تنها صرفا اندازه طولی کفش را در بر نمی‌گیرد بلکه شامل ترکیبی از اندازه طولی و عرضی کفش نیز می‌باشد.

برای اینکه کفشی متناسب با پا انتخاب شود، اندازه طولی و عرضی کفش باید مد‌نظر قرار‌ داده شود. بنابراین فیت بودن سایز کفش، صرفا به طول کفش بستگی نداشته و عرض کفش نیز مهم است. چنانچه کفشی فیت پا باشد، می‌توان انگشتان پا را آزادانه و به راحتی در آن حرکت داد. کفشی کاملا متناسب یا کاملا فیت پا است که:

  1. پا در قسمت پاشنه، بلند نشود
  2. پا در قسمت میانی، احساس راحتی داشته باشد.
  3. پا درون کفش، به سمت جلو نلغزد.

همچنین قسمت پاشنه (به ویژه در کفش‌های پاشنه‌بلند) باید به گونه‌ای طراحی شود تا به بهترین شکل از رباط‌های پا محاظت نموده و همچنین از پیچ‌خوردگی پا نیز جلوگیری نماید.

به طور کلی با توجه به معیارهایی مانند عرض کفش، فاصله پاشنه از سطح زمین، فاصله نوک کفش از سطح زمین، شکل انتهای کفش، ساختار کلی کفش و همچنین نوع کفش می‌توان تعیین کرد که یک کفش متناسب با پا است یا خیر.

افرادی که هنوز سایز کفش مناسب پای خود را نمی‌دانند، می‌توانند با امتحان کردن سایزهای بزرگ و کوچک یک مدل کفش، اندازه کفش متناسب پای خود را متوجه شوند.

کفشی که کاملا متناسب پای ما باشد به سلامت پاها کمک می‌کند. تناسب سایز کفش، یک موهبت بزرگ برای داشتن پاهای سالم است. افرادی که اغلب کفش ورزشی می‌پوشند احتمالا با پوشیدن کفش‌های چرمی تصور می‌کنند که این کفش‌ها سفت و غیرقابل انعطاف هستند و شاید ترجیح دهند که کفش‌های اسنیکر بپوشند. اما اگر کفش چرم با کیفیتی را از فروشگاهی معتبر خریداری کنند خیلی زود متوجه می‌شوند که کفش‌های چرمی در مقایسه با سایر کفش‌ها بسیار راحت بوده و هنگام پوشیدن، احساس خوشایندی دارند؛ دلیل این امر نیز به ماهیت کفش چرمی و تناسب آن با پاها بر می‎‌گردد.

انواع بسیاری از کفش‌های چرم با‌کیفیت با استفاده از روش‌های مختلف، تولید می‌شوند اما نقطه مشترک روش‌های مختلف تولید کفش چرم، راحتی کفش و تناسب کفش با پاها است.در نهایت با توجه به این موضوع که فرم پاها و اندازه پاهای افراد متفاوت از یکدیگر است، از این ‌رو تشخیص اینکه کفشی متناسب با پا است یا خیر مستقیما بر عهده شخص پوشنده کفش است. هرچند که موارد اولیه کفش متناسب و راحت برای پا باید در مراحل تولید کفش و در کارخانه نیز رعایت شود.

پوشیدن کفش متناسب، هم به سلامت پاها کمک کرده و هم باعث می‌شود تا کفش‌ها دیرتر فرسوده شده و عمر مفید طولانی‌تری داشته باشند.در پایان این مقاله توصیه می‌کنیم که چنانچه تصمیم به خرید کفش چرم دارید حتما کفش متناسب و اندازه پای خود و ترجیحا تولید شده از چرم باکیفیت را تهیه نمایید. راحتی پا در کفش موضوع بسیار مهمی است و این موضوع برای استفاده طولانی مدت از کفش‌ها، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

 

 

 

 

 

شماره تان را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند