بستن پنجره

تومان

با انواع بوت زنانه برای شیک‌پوشی آشنا شوید

با اومدن فصل پاییز و زمستان، دوران بوت‌های رنگارنگ و جذاب شروع می‌شه. بوت و نیم بوت، استایل شما رو کامل و جذاب می‌کنه و یکی از محبوب ترین پوشیدنی‌ها برای خانومای ایرانی به حساب میاد. همچنین برای هر نوع شرایط آب و هوایی یک نوع بوت مخصوص، مثل بوت زنانه چرم، وجود داره. این در حالیه که برخی افراد فکر می‌کنن که فقط باید تو هوای برفی و بارونی بوت پوشید. با توجه به جنس بوت، داشتن یا نداشتن بند، مدل پاشنه و اندازه ارتفاع بوت، می‌شه انواع بوت زنانه رو در دسته‌های مختلف قرار داد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به شما در انتخاب بوت و نیم بوت زنانه در هنگام خرید کمک کنیم.

انواع بوت زنانه

بوت‌های زنانه در دسته‌های مختلف قرار می‌گیرن که در ادامه شما را با همه‌ی اون‌ها آشنا خواهیم کرد:

بوت زنانه چرم

یک بوت زنانه چرم از ضروری‌ترین آیتم‌ها برای کمد هر خانوم شیک‌پوشی به حساب میاد. با خرید مدل‌های مختلف بوت چرمی، می‌تونین در هر جمعی شیک‌ و خوش‌لباس به نظر برسین. یک نیم بوت زنانه از جنس چرم و بدون پاشنه برای پیاده‌روی‌های روزانه انتخاب خوبیه، در حالی که برای مهمانی و مجالس باید از بین انواع پاشنه‌دار این کفش شیک انتخاب کنین. اگر حواستان به حراج‌های فصلی بوت زنانه باشه، قطعا می‌تونین با انتخاب چند مورد از این بوت‌های جذاب کمد خودتون رو برای زمستان سال آینده هم تکمیل کنین.

بوت چلسی (Chelsea Boots)

 

بوت چلسی اغلب از جنس نبوک و چرم براق ساخته می‌شه. این نوع بوت حلقه‌ای پارچه‌ای پشتش داره که هنگام پوشیدن کفش، می‌تونین ازش استفاده کمک بگیرین. این بوت پاشنه کوتاه داره و در هر جایی می‌تونین آن رو بپوشین. در نهایت، برای ست کردن بوت چلسی می‌تونین از هر نوع شلوار پارچه‌ای و جین استفاده کنین

 

بوت بنددار (Lace up Boots)

این مدل از بوت، با ارتفاع‌ ساق کوتاه یا بلند و مدل‌های متنوعی از پاشنه‌ طراحی و تولید می‌شه. بوت‌های بندی ظاهر اسپرت و ظریفی دارن که تضاد بین این دو ویژگی، باعث می‌شه جذابیت اون‌ها چند برابر به نظر برسه. معمولا افرادی که طرفدار حرفه‌ای مد و فشن هستن، بیشتر به این نوع بوت علاقه دارن..

 

تفاوت بوت،  نیم بوت و بوتی

بوت (Boots)، نیم بوت (Ankle Boots) و بوتی (Booties) بر حسب ارتفاع ساق نامگذاری می‌شن. در بوت‌ها، ارتفاع کفش دقیقا تا مچ شماست اما در نیم بوت چند سانتی‌متر بالاتر از مچ پا را پوشش می‌ده. در هنگام خرید بوت زنانه همه نوع مدلی‌ پیدا می‌شه که ارتفاع اون‌ها می‌تونه تا زیر زانو و بالای زانو باشه.

 

حرف اخر!

1- پشت پاشنه پا را بررسی کنید

پشت پاشنه پا را بررسی کنید. پشت پاشنه پا باید کمی با انتهای کفش فضای خالی داشته باشد.البته این فضای خالی نباید به حدی زیاد باشد که پا در کفش تکان بخورد و جا به جا شود. برایچک کردن این موضوع بند کفش را باز بگذارید و سعی کنید پایتان را در کفش جلو ببرید تا انگشتان پا به دیواره جلوی کفش بچسبد.سپس انگشت خود را داخل کفش و پشت پاشنه فشار دهید.
انگشت شما باید تا حدی داخل برود تا فضای خالی مناسب باشد

 2- انگشتان پا

استخوان های انگشتان پا به هیچ وجه نباید تحت فشار باشند. برای بررسی این مورد باید بند های کفش را ببندید و بایستید.انگشتان پایتان را تکان دهید. اگر فضای برای تکان دادن انگشتان باشد مشکلی وجود ندارد، اما اگر تحت فشار باشندو نتوانید آن ها را تکان دهید بهتر است به یک سایز دیگر فکر کنید. در واقع قسمت هایی که نباید تحت فشار باشندشامل انتهای استخوان انگشت شصت پا، انتهای استخوان انگشت کوچک پا و نوک انگشت شصت می شوند.

4- محل قرار گیری پاشنه پا باید ثابت باشد

کفش را تکان دهید. پای خود را به جهات مختلف تکان دهید و بالا و پایین کنید.قسمتی که پاشنه پا در آن قرار می گیرد درست باید اندازه باشد و پا نباید در آن قسمت تکان بخورد.

 محل قرارگیری غوزک پا را بررسی کنید

بر روی لبه های کفش خود بایستید. گاهی اوقات در بوت ساق بلند قسمتی که تکیه گاه غوزک پا می باشد ممکن است باعث درد و یا آزار پا شود. اگر بوت و یا نیم بوت مورد نظر از این نظر مناسب باشد،هنگامی که بر روی لبه های کفش می ایستید، قسمت غوزک پا باید بدون آزار و اذیت و درد باشد و باید نرمی و انعطاف پذیری خوبی داشته باشد

 

 

 

 

شماره تان را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند