بستن پنجره

تومان

انواع چرم

شناخت انواع چرم ، نحوه به عمل آمدنشان و کاربردشان در انواع صنعت ها

قطعا این موضوع برای شما هم پیش آمده که وارد هر مغازه ای برای خرید می شوید فروشنده در هنگام معرفی جنس خود از جمله ( همش چرم طبیعیه به همین خاطره که قیمتش بالاس شما ببین اصلا با دست کشیدن بهش چرم رو حس می کنی)  استفاده می کند. اما قبل از خرید هر نوع اجناس که واژه چرم در ساختش به کار می رود شناختی بهتر از چرم می تواند به انتخاب بهتر و خرید کالا مناسب کمک بسیاری کند .

امروزه به لطف کالا های غیر اورجینال در سراسر بازار که از ظاهری همانند اورجینال همان کالا برخوردار می باشند قدرت انتخاب و تشخیص کالابا کیفیت نیز همراه با دشواری و ترس شده ترس از این که پولی برابر با جنس اورجینال پرداخت می کنید ولی در واقع بعد از مدتی به غیر اورجینال بودنش پی می برید. برای خرید وارد هر مغازه می شویم دست روی هر کالایی که می گذاریم با پسوند اورجینال به ما معرفی می شود که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی ضرر بزرگی را متحمل می شویم. اگر بخواهیم روراست باشیم محصولات چرمی را به دلیل زیبایی خاصش همه دوست دارند ولی به دلیل زیاد شدن اجناس به اصطلاح چرم ترس انتخاب حس بدی را در هنگام خرید القا می کند و موجب صرف نظر از خرید نیز می شود خرید کالایی که آنچنان به دل شما نشسته که برایش وقت گذاشته و به بازار آمده اید .با رشد فروشگاه های آنلاین ترس از خرید نیز دو چندان شده کالایی که تنها با دیدن چند عکس خریداری می کنیم و بعد از رسیدن کالا متوجه می شویم همان چیزی که در عکس دیده ایم نیست چاره چیست در این مرحله تنها دری که هنوز به روی ما باز می ماند مطالعه کوتاهی در باره جنس و نحوه خرید آنلاین می باشد در صورتی که لذت خرید حضوری چیز دیگریست که همه ما تجربه اش را داشته ایم اما با بیشتر شدن حجم کار ها و بیشتر شدن درگیری های ذهنی فرصتی برای خرید حضوری باقی نمیماند و تنها راه چاره برای رفع نیاز های روزمره مراجعه به فروشگاه های آنلاین می باشند.  

چرم جیر

این نوع چرم از پوست بز و گوساله به عمل می آید که طی فرایند خاصی و به وسیله وسایل خاصی سطح گوشتی را به صورت مخمل در می آورند که بیشتر به عنوان آستر در دیگر محصولات استفاده می شود. 

 

 

چرم اشبالت

این نوع چرم نیز شباهت بسیاری با چرم جیر دارد که از ورقه ورقه کردن چرم های ضخیم گاو به دست می آید که نسبت به جیر سطح پایین تری را دارا می باشد.اشبالت طبیعی با عملیات دباغی و رنگ آمیزی در کارخانه جات چرم سازی جلوه ای زیبا را به خود می گیرد. 

چرم نبوک

 

چرم نبوک چرمی است که همانند چرم جیر و چرم اشبالت دارای رویه مخملی شکل می باشد اما با ظرافت بسیار زیادی همراه شده و دارای سطحی لطیف می باشد که در تولیدات کیف های جیبی و رویه کفش مورد استفاده می شود 

چرم ورنی

چرمی برگرفته از پوست گوساله که رویه و سطحش را با لاک خاصی پوشش می دهند تا ظاهری براق پیدا کند. این نوع چرم بیشتر در صنعت کفش کاربرد داشته و در ساخت اوناع کیف ها نیز استفاده می گردد. 

چرم کروکودیل 

این نوع پوست دارای ظرافت بالایی می باشند که علاوه بر ظرافت استحکام بالایی را نیز دارا می باشند. پوست مارمولک گرانتر از پوست مار می باشد. این حیوانات پوست زیبایی داشته و از روی نقش های ریز و درشت نقش ها به راحتی می توان تشخیص داد که از کدام حیوان گرفته شده این نوع چرم ها در ساخت چمدان های درجه یک، کیف های زنانه، کفش های مرغوب و کمربند ها استفاه می شوند. 

پوست ماهی

در میان ماهی ها، کوسه دارای مناسب ترین و بهترین پوست برای تولید چرم میباشد چرم موسوم به شاگرین از پوست این حیوانات ساخته می شود. 

چرم مصنوعی

چرم مصنوعی ترکیبی از روکش به نام skin و یک لایه اسفنج از جنس PVC یا PU است که بر روی پارچه پوشش داده می شود. محصول به دست آمده از این راه همان ظاهر و احساس چرم طبیعی را دارد و قیمتی مناسب تر را در مقایسه با چرم های طبیعی دارد.

شماره تان را وارد کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند